Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Zorunlu trafik sigortası, kaza durumunda 3. kişilere veya diğer araca gelen zararı karşılar. Yani trafik sigortası varken yapılan kazalarda sizin aracınız değil karşı tarafın aracının zararı sigortanız tarafından karşılanır. kendi aracınızı kazalara karşı korumak için yapmanız gereken sigorta türü KASKO'dur.

özel sağlık sigortaları 0-60 yaş aralığındaki herkesin yararlanabileceği şekilde düzenlenmiştir. Buradaki tek özel durum 18 yaş altındaki çocuk ve bebeklerin sigortalanması için ailesiyle birlikte sigortalanması gerekir. 

DASK'ta hasar ödemesi alabilmeniz, gereken işlemlerin tamamlanmasının ardından takip eden bir ay içerisinde gerçekleştirilir.

hasarsızlık indirimi, sigortalının hasar yapmadığı, yani kazası olmayan yıllara göre belirlenir. Bu da İlk 12 aylık sigorta süresi bittiğinde yenileyince % 30 İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki % 40 Üçüncü 12 aylık sigorta süre bitiminde % 50 Dördüncü 12 aylık sigorta sonunda ise % 60'tır

Hayır. Aracınıza kasko yaptırdığınızda bu kasko araç sigortalının üzerineyken geçerli olur. Aracı sattığınızda poliçeniz hesaplanır ve kalan ayların ödenen tutarı iade edilir. Aracın yeni sahibinin kaskodan yararlanabilmesi için yeni bir poliçe yaptırması gerekir.

Toplam 1 sayfa icerik arasından, 1. sayfa gösteriliyor.