Ramazan Yücel Sigorta

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Zorunlu trafik sigortası, kaza durumunda 3. kişilere veya diğer araca gelen zararı karşılar. Yani trafik sigortası varken yapılan kazalarda sizin aracınız değil karşı tarafın aracının zararı sigortanız tarafından karşılanır. kendi aracınızı kazalara karşı korumak için yapmanız gereken sigorta türü KASKO'dur.

özel sağlık sigortaları 0-60 yaş aralığındaki herkesin yararlanabileceği şekilde düzenlenmiştir. Buradaki tek özel durum 18 yaş altındaki çocuk ve bebeklerin sigortalanması için ailesiyle birlikte sigortalanması gerekir. 

DASK'ta hasar ödemesi alabilmeniz, gereken işlemlerin tamamlanmasının ardından takip eden bir ay içerisinde gerçekleştirilir.

hasarsızlık indirimi, sigortalının hasar yapmadığı, yani kazası olmayan yıllara göre belirlenir. Bu da İlk 12 aylık sigorta süresi bittiğinde yenileyince % 30 İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki % 40 Üçüncü 12 aylık sigorta süre bitiminde % 50 Dördüncü 12 aylık sigorta sonunda ise % 60'tır

Hayır. Aracınıza kasko yaptırdığınızda bu kasko araç sigortalının üzerineyken geçerli olur. Aracı sattığınızda poliçeniz hesaplanır ve kalan ayların ödenen tutarı iade edilir. Aracın yeni sahibinin kaskodan yararlanabilmesi için yeni bir poliçe yaptırması gerekir.

Poliçeler devredilemez. Kaskoda da aracınızı poliçe süresi içinde satsanız bile karşıya devir olmaz poliçe iptal edilir ve kullanmadığınız günlerin primleri size iade edilir. 

Bu durumda gecikme süresi boyunca gecikme zammı uygulanır. Geciken her 30 gün için % 5 zam uygulanır.

Trafik sigortası her araca yapılması gereken bir zorunlu sigorta türüdür. Trafik sigortası, olası kazalarda karşı tarafın aracında kazadan doğan hasarları ve zararları karşılamak için vardır. Bu durumda sizin aracınızda oluşacak zararın karşılanması için ise araçta KASKO olması gerekir. Kasko, aracınızı belirlenen tüm risklerden korumaya alır.

Türkiye gibi yüksek deprem riski olan bölgelerde yaşıyorsanız deprem sigortasından kaçmak, kendi mal varlığınızı göz göre göre riske atmak demektir. Deprem sebebiyle meydana gelen kayıplardan ve zararlardan korunmak için deprem sigortsı yapmanız zorunlu kılınmıştır ve aksatılmadan yapılması gerekir. 

Trafik sigortası olan araç satıldığında sigorta da karşıya devredilmez. Satışı yapan araç sahibi poliçeyi iptal ettirmek zorundadır. Kalan gün kadar iadesini alır ve aracın yeni sahibinin sigorta yaptırması gerekir. 

Toplam 1 sayfa icerik arasından, 1. sayfa gösteriliyor.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım